Imieniny: Edyty KornelaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 16:00

32 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już coraz bliżej rozwiązania, w tych ostatnich tygodniach ciąży przyszła mama może czuć się zmęczona co jest wynikiem częstych bóli głowy i brzucha, puchnących kończyn, a także zgagi.

Zbliżający się poród

 

Brzuszek w 32 tygodniu ciąży jest już pokaźnych rozmiarów, dlatego też przyszła mama może tracić poczucie równowagi. Ważne jest by kobieta w tym okresie ciąży uważała na siebie i unikała niebezpiecznych sytuacji w, których jest narażona na upadek . Od początku ciąży do trzydziestego drugiego tygodnia przyszła mama mogła przytyć około ośmiu kilogramów. Większość kobiet w tym okresie ciąży skarży się na puchnące nogi, bóle w podbrzuszu, bóle głowy, a także mdłości. W przypadku , gdy wyżej wymienione objawy nasilają się konieczna jest konsultacja z lekarzem, ponieważ może to świadczyć o stanie przed rzucawkowym , który stanowi zagrożenie dla matki oraz jej dziecka. U kobiet będących w trzydziestym drugim tygodniu ciąży zwiększa się ilość białawej wydzieliny z dróg rodnych, a także nasila się zmęczenie, dlatego też ważną rolę odgrywa odpowiedni odpoczynek.

 

Rozwój malucha

 

W tym tygodniu słuch malucha znacznie się wyostrzył, dlatego też słyszy on o wiele więcej dźwięków dobiegających z otoczenia. Dziecko może słyszeć już burczenie w brzuszku swojej mamy, bicie jej serca, a także przepływającą krew przez pępowinę. Płuca dziecka są nadał pokryte surfakantem. W trzydziestym drugim tygodniu ciąży dojrzewa układ oddechowy maleństwa, dzięki temu po urodzeniu będzie ono w stanie samodzielnie oddychać. Dziecko w tym tygodniu ciąży swoim wyglądem przypomina mniejsze wydanie noworodka tuż po urodzeniu. Maluch jest wciąż delikatny, a w okolicach górnej części ud, a także na ramionach pojawiają się fałdy , które są wynikiem zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej. Na główce maleństwa rosną włoski. Na zewnętrznej części ramion oraz tylnej części barków znajduje cienka warstwa meszku. Maluch w 32 tygodniu ciąży waży mniej więcej 1, 8 kilogramy, a mierzy czterdzieści jeden centymetrów łącznie z wyprostowanymi nóżkami. Wielkość dziecka nie pozwala mu już na pływanie w płynie owodniowym, dlatego też większość czasu spędza leżąc w macicy swojej mamy główka skierowaną do dołu. W takiej właśnie pozycji dziecko pojawi się na świecie. Przyszła mama coraz częściej odczuwa ruchy maleństwa, gdyż często kopie i rozpycha się łokciami.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Marzę o nocy z
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Miłość i sex
Najnowsze komentarze:

Re: Parca jako niania View the latest post
A nie myślałyście o tym, że zamiast niani, warto pomyśleć...

Portale randkowe View the latest post
Cześc, korzystacie z portali randkowych? Według mnie...

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM