Imieniny: Edyty KornelaKonkursy

Polacy bawią się kolorami w konkursie Dekoral Fashion
Co łączy Lublin z Wrocławiem, a Łódź z Poznani[...]
1000zł do wydania w H&M
Weź udział w konkursie i wygraj bon o wartości aż 1000[...]

Popularne

Co jeść w ciąży?
Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jak ułożyć sw&oac[...]
Pierwsze objawy ciąży
Od momentu zapłodnienia komórki jajowej dochodzi d[...]
Zatrucie ciążowe
Jednym z powikłań dotyczących ciąży i niebezpiecznych[...]
Ciąża pozamaciczna
Narządem w którym powinien rozwijać się pł&oacu[...]
Farbowanie włosów w ciąży
Jak powszechnie wiadomo, kobieta podczas ciąży powinna w[...]
Czego nie jeść w ciąży?
Już od momentu poczęcia każda matka zdaje sobie sprawę[...]
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 13:03

31 Tydzień ciąży

Napisane przez  Małgorzata Florków
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dziecko oraz macica w 31 tygodniu ciąży jest już na tyle duża , że naciska na wszystkie narządy wewnętrzne kobiety. W wyniku tego mogą pojawić się uporczywe dolegliwości takie jak zgaga dolegliwości bólowe lub skurcze. Wyżej wymienione objawy są nieodłącznym elementem trzeciego trymestru ciąży.

Odczucia kobiety

 

Brzuch przyszłej mamy staje się coraz większy, a rosnący maluch powoduje wypychanie narządów ku górze. Przyszła mama może odczuwać dolegliwości bólowe w żebrach, miednicy oraz klatce piersiowej. Wciąż powiększająca się macica nadal jest przyczyną uczucia ścisku. W trzydziestym pierwszym tygodniu ciąży przyszła mama może skarżyć się na częstsze skurcze nóg oraz zgagę, jednak dolegliwości te są zależne od indywidualnych predyspozycji, ponieważ niektóre kobiety w trzecim trymestrze ciąży czują się bardzo dobrze. W tym tygodniu przyszła mama z pewnością będzie czuła się zmęczona w wyniku ciążącego jej brzuszka.

 

Jak rozwija się dziecko?

 

W 31 tygodniu ciąży w płucach dziecka zachodzą szczególne zmiany, ponieważ znajdujące się w nich komórki zaczynają produkować surfakant, czyli środek nawilżający, którego zadaniem jest zapobieganie sklejaniu się tkanek płucnych. Jest to szczególna zmiana w rozwoju malucha, ponieważ, gdyby nie wydzielana substancja określana jako  surfakant dziecko nie miałoby szans na samodzielne oddychanie poza macicą matki.

 

Wygląd dziecka

 

W trzydziestym pierwszym tygodniu ciąży podskórna tkanka tłuszczowa jest znacznie grubsza, dzięki czemu nie prześwitują przez nią naczynia krwionośne. Skóra malucha ma już ładny zdrowy kolor i jest znacznie gładsza. Twarz dziecka wyraźnie się zaokrągliła i stała się pucułowata. Ilość tłuszczu wynosi 3,5 procent całej wagi ciała malucha. W tym tygodniu tęczówka dziecka pod wpływem światła rozszerza się oraz kurczy. Maluszek waży już około półtora kilograma , a w pozycji skulonej mierzy około dwudziestu dziewięciu centymetrów. Z tygodnia na tydzień dziecko coraz bardziej reaguje na bodźce , które do niego docierają. Pod wpływem różnych dźwięków zwiększa się jego aktywność. Przyszła mama powinna wyczuć około dziesięciu ruchów swojej pociechy na dobę pomimo coraz mniejszej ilości miejsca w jej brzuszku.

 

Login to post comments

Wyraź opinię

Jeśli markowe podpaski to tylko:
 
 
 
 
 
 
 
Kategoria: Kobieta
Najnowsze komentarze:

Re: Parca jako niania View the latest post
A nie myślałyście o tym, że zamiast niani, warto pomyśleć...

Portale randkowe View the latest post
Cześc, korzystacie z portali randkowych? Według mnie...

Re: Meble kuchenne View the latest post
Dodałbym jeszcze do tego Interio w Domotece ;). Bardzo...

Re: Sklep z meblami View the latest post
Ja ostatnio szukałam różnych mebli. Nie mogłam się...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Perfumeriapasja.pl Pierwsze objawy ciąży Privat Rengøring service Pasja.org Zostań PARTNEREM